bookmate game

Сергій Плохій

Дәйексөз

annanishnianidze01дәйексөз қалдырдыбылтырғы жыл
Україні. Козацька земля, що заявила про себе в першій половині XVII століття і змогла зібрати достатньо людських, економічних і військових ресурсів, щоб кинути виклик великим державам у регіоні, не змогла захистити здобутки Козацької революції. Коли справа дійшла до союзів з іноземними державами, козаки перепробували все, починаючи від Криму й Туреччини і закінчуючи Московією, Швецією та Польщею.
Валентин Ткаченкодәйексөз қалдырды9 ай бұрын
Монголи визнали два головних центри княжіння на Русі: Володимиро-Суздальське князівство в сучасній Росії та Галицько-Волинське в сучасній Західній Україні.
b3831522121дәйексөз қалдырдыбылтырғы жыл
Зміна геополітичних амбіцій київських князів, від Ярослава Мудрого до Андрія Боголюбського, відображає звуження князівських політичних інтересів: від об’єднаної держави, яку ми називаємо Київська Русь, спочатку до низки князівств, що об’єднувалися терміном «Руська земля», і врешті-решт, до периферійних князівств, які стали у ХІІ та на початку ХІІІ століть досить сильними, щоб конкурувати з Києвом. Деякі історики вбачають у цих князівських утвореннях витоки сучасних східнослов’янських держав. Володимиро-Суздальське князівство стало провісником ранньомодерної Московії і згодом сучасної Росії. Білоруські історики ведуть походження своєї держави від Полоцького князівства. А українські історики вивчають Галицько-Волинське князівство, шукаючи за пунктирною лінією українського державотворення. Але всі ці утворення та ідентичності в кінцевому підсумку беруть початок у Києві, що дає українцям одну, але важливу перевагу: вони можуть вивчати витоки власної ідентичності та держави, не залишаючи меж своєї столиці.

Пікірлер

ljubovdvoretskajaпікірмен бөлісті3 ай бұрын
💡Танымдық
🎯Пайдалы
👍Кеңес беремін

Чудовий нарис з історії України, написаний просто і цікаво. Дійсно варта прочитання книга.

 • iamKovyпікірмен бөлісті10 ай бұрын
  👍Кеңес беремін

  Це база.

 • Oksana Karpyshynпікірмен бөлісті3 ай бұрын
  💡Танымдық
  🎯Пайдалы
  👍Кеңес беремін

  Лаконічний і якісний путівник з історії України, що значну увагу приділяє поєднанню історичного та логічного підходів. Беззаперечно, рекомендую прочитати.

 • fb2epub
  Файлдарды осы жерге салыңыз, бір әрекетте 5 кітаптан асыруға болмайды