Oliver Twist, Charles Dickens
sq
Charles Dickens

Oliver Twist

Шыққан кезде хабарлау
Бұл кітапты оқу үшін EPUB не FB2 файлын Букмейтке жүктеңіз. Кітапты қалай жүктеп алуға болады?
Pasi u largua nga shtëpia dhe zhurma e pompozit, Z. Bumble, Oliver e gjen veten të joshur në një shpellë të vjedhësve të pushtuar nga personazhe të gjallë dhe të paharrueshëm — Dredhëtarin Artful, hajdutët Bill Sikes, Syri i Bullit dhe prostitutat Nancy dinak mjeshtër-hajdut Fagin. Duke kombinuar elementët e romancës gotike, novelën e Newgate dhe melodramën popullore, Dickens krijoi një lloj trillimi krejtësisht të ri, duke u ngatërruar në padinë e një shoqërie mizore dhe të përhapur nga një ndjenjë e paharrueshme e kërcënimit dhe e misterit.
Бұл кітап қазір қолжетімді емес
588 қағаз парақ

Пікірлер

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Кітап қалай екен?

Кіру немесе тіркелу
fb2epub
Файлдарды осы жерге салыңыз, бір әрекетте 5 кітаптан асыруға болмайды