Një Karol për Krishtlindje, Charles Dickens
sq
Charles Dickens

Një Karol për Krishtlindje

Шыққан кезде хабарлау
Бұл кітапты оқу үшін EPUB не FB2 файлын Букмейтке жүктеңіз. Кітапты қалай жүктеп алуға болады?
Për Ebenezer Scrooge, i hidhur, i varfër, Krishtlindja është vetëm një ditë tjetër. Por gjithçka ndryshon kur fantazma e partnerit të tij të biznesit të vdekur duket, duke paralajmëruar Scrooge që të ndryshojë mënyrat e tij përpara se të jetë tepër vonë.
«Nëse do të kisha udhët e mia, çdo idiot që shkon me buzët e Gëzuar Krishtlindjes, do të zihet me budingun e tij dhe do të varroset me një kunj të spitalit në zemrën e tij. Gëzuar Krishtlindjet? Bah humbug! '
Бұл кітап қазір қолжетімді емес
112 қағаз парақ

Пікірлер

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Кітап қалай екен?

Кіру немесе тіркелу
fb2epub
Файлдарды осы жерге салыңыз, бір әрекетте 5 кітаптан асыруға болмайды