uk
Books
Буйських Юлія

Жіночі образи української міфології. «Колись русалки по землі ходили…»

 • b1752879842has quoted6 months ago
  Український славіст та текстолог М. Зубов, досліджуючи «Слово святого Григорія», наголошував на тому, що неправомірно конструювати сліди культу «берегинь» на основі однієї фрази, тим більше сприймати цю згадку як «періодизацію слов’янського язичництва».
 • b1752879842has quoted6 months ago
  То що ж не так із давньою «берегинею», відомою з давньоруської доби? Чи не є її «давній» та «архаїчний» образ продуктом багаторічної, більш ніж столітньої, «кабінетної міфології» та відсутності критичної рефлексії щодо образу, який чомусь видався важливим та з тексту в текст обростав новими значеннями, що не були підкріплені джерелами?
 • b1752879842has quoted6 months ago
  О. Кісь, вивчивши його функціонування в суспільно-­політичному дискурсі, підкреслила, що «сліпа ідеалізація традиційної селянської культури українців вкупі з некритичним, беззастережним прийняттям оцінок та висновків її дослідників про виняткове становище жінки призвели до того, що матріархатний міф став невід’ємною частиною української національної міфологеми»33. У такий спосіб «берегиня» зробила й політичну кар’єру, з’являючись у політичному образі деяких політикинь, як, наприклад, Юлії Ти­мошенко (з її характерною зачіскою «коса, обернена навколо голови», вишиванками й театральним звертанням до виборців «Рідні мої!») та інших діячок українського політикуму, які позиціонували себе як «берегині» нації.
 • b1752879842has quoted6 months ago
  Л. Іваннікової: «Якщо на ринку нема якісної продукції, попит буде задовольнятися тим, що є»
 • allabykova1930has quoted2 years ago
  учений залучав усі жанри фольклору, аналізуючи
 • b5485584302has quoted2 years ago
  видання, написане етнологом (В. Галайчук [5]). Отож, створення но‍
fb2epub
Drag & drop your files (not more than 5 at once)